palyazat_fooldal

Magyarország

feed-image

Gyengénlátóknak

Hallépcső

Kiskörei ökológiai folyosó

Kiskörei ökológiai folyosó (.pdf formátumban letölthető)

Módosítás: (2021. május 06. csütörtök, 09:49)

 

Ötödik éve vizsgáljuk a hallépcsőt

A KÖTIVIZIG biológusai immár ötödik éve monitorozzák a 2014 októberében átadott Kiskörei hallépcsőt. Az eddigi vizsgálatok során összesen 41 halfajt sikerült kimutatni, amelyek közül 6 faj (sujtásos küsz, halványfoltú küllő, szivárványos ökle, vágócsík, réticsík, szélesdurbincs) védett, 1 faj (a magyar bucó) fokozottan védett és 12 faj pedig tájidegen (amur, razbóra, ezüstkárász, fehér és pettyes busa, törpeharcsa, fekete törpeharcsa, naphal, amurgéb, folyami géb, kaukázusi törpegéb, tarkagéb).

Módosítás: (2020. december 15. kedd, 12:30)

Bővebben...

 

Halvándorlási világnap Kiskörén

Április 21-én, szombaton rendezték meg Kiskörén a halvándorlási világnapot, mely egy holland civil szervezet kezdeményezésére a világ öt kontinensének több száz helyszínén zajlik egy időben. A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság második alkalommal vett részt a programsorozatban.

Módosítás: (2020. december 10. csütörtök, 14:19)

Bővebben...

 

Három tucat halfaj a hallépcsőben

A 2014 nyarán átadott kiskörei ökológiai folyosó nem csak vándorlási útvonalként, hanem a halak élőhelyeként is funkcionál – állapította meg tudományos igényű vizsgálatai során a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság Regionális Laboratóriuma. Biológus kollégáink összesen 36 halfajt azonosítottak a hallépcsőben.

Bővebben...

 

Halvándorlási világnap Kiskörén

A nyárias időben összesen mintegy százan – köztük iskolások, kerékpárosok, kirándulók - keresték fel a kiskörei hallépcsőt a május 21-i nyílt napon, amely egyike volt annak a háromezer rendezvénynek, amelyet a halvándorlási világnap alkalmából tartottak öt kontinensen.

Bővebben...

 
További cikkeink...