palyazat_fooldal

Magyarország

feed-image

Gyengénlátóknak

Bemutatkozás

Bemutatkozik a KÖTIVIZIG

A szolnoki székhelyű Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (röviden KÖTIVIZIG) 7180 négyzetkilométeres működési területe a Tisza hazai szakaszának középső részén, szinte teljes egészében az Alföld síkvidékén helyezkedik el, magába foglalja Jász-Nagykun-Szolnok megye túlnyomó részét, Pest és Heves megyék déli körzetét, valamint Bács-Kiskun megye észak-keleti szegletét. A síkvidéki jellegből eredően a vízgazdálkodási létesítmények (csatornák, töltések, zsilipek, stb.) fajlagos sűrűsége duplája az országosnak.

Bővebben...

 

Tájékoztató az igazgatóság nemzetközi pályázatairól

A Közép-Tisza vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság évek óta részt vesz nemzetközi együttműködésben, azonban 2001. tavasza óta új típusú munkakapcsolat alakult ki. Két éves előkészítő munka után 2003-ban indult az első nemzetközi projektünk, amit azóta további kettő követett.

Tekintettel arra, hogy ezen munkák szoros összefüggésben vannak a jelenlegi ágazati és nemzeti prioritásokkal az alábbiakban tájékoztatni szeretném a futó projektekről. Véleményünk szerint – nemzetközi partnereink véleményét is ismerve – az együttműködés legfontosabb célja, hogy az EU pályázható prioritásai között hosszabb távon is szerepeljenek a vízkárelhárítással összefüggő kérdések, ami különösen a VTT megvalósítására gondolva magyar nemzeti érdek.

Módosítás: (2018. április 12. csütörtök, 12:20)

Bővebben...

 

KÖTIVIZIG ISO Integrált rendszere

A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság 2006-ban vezette be az ISO 9001 Minőségirányítás rendszert. Kezdetben csak a vízrajzi tevékenységekre alkalmazta, 2009-től majd az Igazgatóság vízkárelhárítással kapcsolatos feladataira is kiterjesztette azt.  A szabványkövetelmények alkalmazásával és tanúsításával az Igazgatóság célja az volt, hogy igazolja környezete számára, hogy a tőle elvárt feladatokat szakszerűen és magas színvonalon végzi. Az Igazgatóság számára mindig is fontos volt az energiahatékony működés, ezért 2017-ben bevezetésre került az ISO 50001 Energiairányítási Rendszer. Innentől kezdve integrált Minőség- és Energiairányítási Rendszert működtetünk.

A bevezetést követően évente felülvizsgálati auditokat végez az SGS tanúsító cég, 3 évente pedig megújító auditra kerül sor.
A tanúsítást végző SGS Hungária Kft. rendszeresen elvégzi a felülvizsgálati és megújító auditokat, mely során vizsgálják a szabványnak megfelelő rendszer működését.
Az folyamatos fejlesztéseknek eredményeként elmondható, hogy a KÖTIVIZIG-nél felépített Integrált rendszer egyre jobban működik, a napi tevékenység szerves részévé vált.

 

Monitoring projektek

"A mérés-automatizációnak és a távjelzésnek ma már nincs alternatívája, ezért az Uniós pályázatra (KEOP) benyújtott öt projekt által mintegy másfél milliárd forintot fordíthatunk monitoring fejlesztésre. A projektek egyenként lefedik a víz körforgásának elemeit, a lehulló csapadékot, a beszivárgást és a talajvizet, a lefolyó vizek határon belépő mennyiségének (és minőségének) mérését, az ebből kialakuló vízszintek távjelzését. A megbízható mérések érdekében épült egy műszer kalibrációs labor, európai színvonalú vízsebességmérő-hitelesítési csatornával, valamint már megvalósult 352 db talajvízszint észlelő kút távjelző hálózatba való bekapcsolása. További három projekt az előkészítés stádiumában van." Forrás : VKKI

Bővebben...

 

Az Igazgatóság dokumentumfilmje (2002)

Egy szervezet a vízügyből a vízügyért

 
További cikkeink...